Ibu memasak air dua kali. Pertama, ia memasak 1.570 cm3 air. Kedua, ia memasak 1,63 dm3 air. Jika air yang dimasak Ibu dimasukkan ke dalam dua termos yang sama besar, volume air dalam termos masing-masing adalah………liter
1.570 cm3+1,63=3,2
jadi volume air dalam termos
=3,2m
V1 = 1.507 cm^3
V2 = 1,63 dm^3
= 1,63*1000 = 1.630 cm^3
Vseluruh = 1.507 + 1630
= 3.137 cm^3
= 3,137 dm^3